4. Marķieris

Par speciāli pieļautām kļūdām

Šajā naktī notika vairākas ievērības cienīgas lietas. Pirmā — stāvs varēja gulēt mierīgi, jo piedzēries kaimiņš nesita Velgu. Otrā — nav applūdusi neviena tualete, pat ne vidējā kabīne ar podu maigi rozā krāsā. Trešā, ievērības viscienīgākā — pa nakti uz sienas parādījās milzīgs uzraksts. Varēja redzēt, ka autors ir centies — steigšus, bet no visas sirds.

Rīts bija sācies pilna sparā, un tā vēstnese — Duņa no divdesmit sestās istabas jau ir paguvusi saldi aizmigt koridora vidū, nodrošinot visiem ikrīta pāri kāpšanas rituālu. Apkopēja, sažuvusi un sačokurojusies īsa auguma sieviete ar gadalaiku ietekmei nepakļautu melnu cepuri galvā, jau īgni vicināja ūdens spaini un slotu. Jo tuvāk viņa nāca vannasistabai, jo skaidrāk redzēja, ka sienu rotā kaut kas melns. Ziņkārības mākta, viņa pagāja uz priekšu un nu varēja novērtēt nakts ciemiņa daiļradi pilnā krāšņuma. "APKOPĒJA BABA ŽEŅA IR STŪLBA VISTA" — vēstīja uzraksts. No sākuma apmulsusi, padusmojusies un tad sapratusi, ka melnais marķieris nav nekāda joka lieta, apkopēja baba Žeņa izdomāja sasaukt ekspertu sapulci. Ekspertu sapulce gudri sastājās apkārt uzrakstam, pakasīja galvas, pavicināja pirkstus un sāka izmeklēšanu.

— To noteikti rakstīja bērns, — teica iedomīgās Evelīnas mamma, kas bija skolotāja. — Pēc rokraksta redz.

Potenciālie vaininieki rāmi sastājās rindā un gaidīja.

— Tūlīt pat iznāk uz priekšu tas, kas to izdarīja, — stingri aicināja jaukās Olitas mamma, bet, ņemot vērā to, ka viņa bija tikpat jauka, cik viņas meita, draudīgi tas neizklausījās. Nemaz.

Potenciālie vaininieki sāka skatīties viens uz otru.

Tā nu viņi sāka minēt. Evelīna tā nebija — Evelīna naktī ārpus istabas nav gājusi. Vadims arī — viņam tāda melnā marķiera nemaz nav. Gribēja jau sākt vainot Olgu, bet tad atcerējās, ka Olga ir garīgi atpalikusi. Ļera? Ļera ir mūzikas skolā, un vispār tāda mierīga meitene. Un Ksenija tā pavisam noteikti nevarēja būt — Ksenija ar kļūdu neuzrakstīs. Beigu beigās nosprieda, ka tas bija Rižais. Rižais nebija uz vietas, un ko vispār no Rižā gaidīt — esot nekontrolējams huligāns.

Ekspertu sapulce beidza savu sēdi un aizgāja gatavot brokastis.

Piecelties iepriekšējā naktī bija grūti, vēl grūtāk — nemanāmi pārkāpt pāri viegli krācošai mammai. Kļūda? Kļūdu es pieļāvu speciāli. Un marķieri noskaloju podā — tajā pašā, kas maigi rozā krāsā. Ceru, ka tas nebija iemesls, kāpēc tas pavisam drīz atkal bija aizdambējies.

Apkopēja baba Žeņa derdzīgi tīrīja nost uzrakstu, kas nu nekādīgi negribēja pazust. Un labi, ka tā. Jo, apkopēj baba Žeņa, mēs neesam droši, ka, pidari tādi, izaugsim par narkomāniem un prostitūtām. Taču esam droši, ka notīrīt šo tev būs jāpacenšas.

comments powered by Disqus